Diyetle Bölgesel Zayıflama Mümkün mü?

diyetle bölgesel zayıflama

Diyet yaparak fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Peki basen ve göbek bölgesindeki yağlanmalar diyet ile giderilebilir mi?

İşte diyetle bölgesel zayıflama sağlamanın yolları.

diyetle bölgesel zayıflama

Diyetle bölgesel zayıflama için genellikle bölgeye yönelik egzersizler yapılır. Mekik çekmek, squat yapmak ya da diğer bölgesel egzersizlerle yağları eritmek mümkün. Ancak beslenme düzeninize dikkat etmediğiniz sürece bu egzersizlerin sonuç vermesi güçtür. Birçok kişi kilo kaybetmek için diyet yapıldığını düşünür. Ancak kilo kaybetmeden bölgesel olarak incelmek için de diyet yapmak gerekir. Bölgesel zayıflamaya yönelik diyet programlarını uygulayarak bu bölgelerdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Ara öğün yapmayı ihmal etmeyin!

Yapılacak en önemli şeylerden biri ara öğünlere dikkat etmektir. Eğer düzensiz bir öğün programınız varsa ilk olarak bu kısmı planlayabilirsiniz. Ara öğünler, bölgesel zayıflamanın anahtarıdır. Aç kalmaya bağlı insülin direnci oluştuğunda ilk olarak göbek bölgesinde yağlanma oluşur. Bu açıdan 2 saatte bir bir şeyler atıştırarak açlığı kontrol altına almak gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar tüketmektir. Abur cubur ya da paketli gıdalar yerine miktara dikkat ederek badem, ceviz, fındık gibi kuru yemişler ile yeşil çay ya da sade kahve tüketilebilir. Tatlı ihtiyacı oluşmuşsa incir, kayısı, hurma gibi kuru meyveler ile bir ara öğün de yapılabilir. Bunun yanı sıra diyet kurabiye ya da diyet puding gibi diyet tariflerle de ara öğünlerinizi daha çeşitli hale getirebilirsiniz. Göbek yağlarını eritmede en faydalı yiyeceklerden biri de yoğurttur. Ara öğünlerde bir kase yoğurdu taze meyveler ya da pul biber, kekik gibi baharatlarla tatlandırarak tüketebilirsiniz. Her gün mutlaka yoğurt tüketmeye özen göstererek göbek yağlarınızın yakılmasını hızlandırmanız mümkündür.

Kahvaltı en önemli öğündür!

Bölgesel zayıflama için en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kahvaltıdır. Birçok kişi diyet yaparken kahvaltıyı atlamayı tercih eder. Oysa ki kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle bölgesel incelme isteğiyle diyet yapıyorsanız sağlam bir kahvaltı etmelisiniz. Peynir, yumurta, zeytin, domates, salatalık ve yeşilliklerle sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Her besin grubundan dengeli yiyeceklerin yer aldığı bu tarz bir kahvaltıyla güne harika bir şekilde başlayabilirsiniz. Bölgesel zayıflamayı hızlandırmak için siyah çay yerine yeşil çay içebilirsiniz.

Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için yapılması gerekenlerden biri de düzenli su tüketmektir. Günde en az 2-2,5 litre su tüketerek hem toksinlerden kurtulabilir hem de incelebilirsiniz. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa sabah uyandığınızda aç karnına bir bardak ılık suyun içine limon damlatarak tüketebilirsiniz. Bu da bölgesel zayıflama için önemli adımlardan biridir. Çünkü bölgesel yağlanmaların bir kısmı ödemden oluşur. Başlangıçta ilk olarak ödemden kurtulmak gerekir. Bu da düzenli su ve limonlu su içmek ile gerçekleşir.

Sıcak yaz günlerinde asitli, şekerli soğuk içecekler içiyorsanız bölgesel olarak incelmeniz çok zordur. Özellikle şekerli yiyecek ve içecekler bölgesel yağlanmanın en büyük sebeplerindendir. Şekeri keserek bu süreci çok daha hızlı ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Soğuk yaz günlerinde evde yapacağınız soğuk yeşil çay, şekersiz limonata ya da aromalı detoks suları ile serinleyebilirsiniz. Özellikle bir sürahi suyun içine atacağınız limon, çubuk tarçın ve nane, hem suyunuzu tatlandırır hem de kan şekerinizin gün boyunca dengeli kalmasına yardımcı olur. Bu tarz detoks suları yağ yakımını hızlandırmada da oldukça etkilidir.

Sebze yemekleri, taze meyveler, baklagiller, lifli gıdalar ve et ürünleri ile sağlıklı bir diyet programı oluşturabilirsiniz. Yapacağınız bu tarz bir diyet ile göbek, bel, basen, kalça, kol ve sırt bölgesindeki yağlanmalardan kurtulabilir ve ince bir bedene kavuşabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status