Ünlülerin Diyetisyenleri: Ünlüleri Zayıflatan O İsimler!

ünlülerin diyetisyenleri

Ünlülerin diyetisyenleri listesi ile o çok ünlü isimleri yakından tanımaya ne dersiniz? Ünlülerin, hayranlarına daha güzel ve fit görünmek için sık sık diyet yaptığı aşikar. Çok ünlü isimlerle çalışarak kısa sürede istediği kiloya gelebilen ünlüler, zayıflamak isteyenlere de ilham oluyor. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için bir uzman desteği almak büyük önem taşıyor. Fit olmak için disiplinli bir diyet listesi ile ilerlemek oldukça önemlidir. Bunun farkında olan ünlüler de alanında uzman isimlere danışmayı tercih ediyor. Farklı diyet isimleri zaman zaman popüler olsa da bu diyetlerin arkasındaki isimler genellikle es geçiliyor. Birçok kişinin denediği ve sonuç aldığı Aristo Diyeti gibi diyet listeleri alanında uzman diyetisyenler tarafından oluşturuluyor. İşte ünlülerin zayıflamalarında en önemli role sahip olan ünlülerin diyetisyenlerini sizin için derledik.

ünlülerin diyetisyenleri

Ünlülerin diyetisyenleri listesi!

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Tartışmalı isimlerden biri olsa da ünlü Karatay Diyeti’nin öncüsü olan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, ünlülerin diyetisyenleri arasındadır. 1943 yılında Elazığ’da doğan Karatay, iç hastalıkları uzmanıdır. Yurtdışında aldığı çeşitli eğitimlerden sonra ülkemizde uzun yıllar öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Günümüzde de Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Ana Bilim Dalları’nda öğretim üyesidir. Yazdığı Karatay Diyeti kitabıyla ünlenmesinin ardından birçok televizyon programına katılarak Karatay Diyeti yapmanın inceliklerini anlatmıştır.

Taylan Kümeli

En bilinen isimlerden biri olan Taylan Kümeli, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra Gıda Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Hastanelerde ve gıda firmalarında kurumsal diyetisyen olarak yer almıştır. 1999 yılında kendi merkezini kurmasının ardından danışanlarına diyet ve beslenme konularında yardımcı olmaya devam etmektedir. Birçok ünlüyü formuna kavuşturan Taylan kümeli, kendi geliştirdiği Sentez Diyeti’ni de yazdığı kitap ile duyurmuştur.

Dr. Ender Saraç

En bilinen diyetisyenlerden biri olan Ender Saraç, 1959 yılında İzmir’de doğmuştur. Evli ve 3 çocuk babası olan Ender Saraç, birçok hastasını en sağlıklı şekilde zayıflatmıştır. 1989 ile 1995 yıllar arasında ayurveda eğitimleriyle ilgilenen Saraç, 1994 yılında kendi merkezini kurmuştur. Bu sağlık merkezi ile birçok kişiye diyet ve sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Yazdığı kitaplarla insanlara ışık olmasının yanı sıra katıldığı birçok TV programında da diyet üzerine bilgiler vermektedir. Ender Saraç’ın diyet listeleri ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkündür.

Dr. Gürkan Kubilay

Birçok kişinin yüzüne aşina olduğu diyetisyenlerden Dr. Gürkan Kubilay, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. İç hastalıkları uzmanı olmasının yanı sıra akupuntur üzerine de eğitim alarak, uygulama alanında Sağlık Bakanlığı’ndan da onay almıştır. 1993 yılından sonra ise obezite tedavisi ile ilgilenmeye başlamıştır. Çok kilolu insanları sağlığına kavuşturmasıyla ünlenmiş ve birçok TV programında diyet ve beslenme önerileri vererek insanların sevgisini kazanmıştır.

Dr. Gönül Ateşsaçan

Ünlü diyetisyenler arasında yer alan Gönüş Ateşsaçan, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Beslenme ve diyet üzerine birçok eğitim almasının ardından birçok kişiye danışmanlık vermektedir. Ünlülerin formda kalmasını sağlayan Ateşsaçan, “4 boyutlu güzellik” kavramını ortaya atarak adından söz ettirmiştir. Ateşsaçan’a göre sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve ideal kiloya ulaşmak için fizik, zihin, ruh ve duyguların dengede olması gerekmektedir. “Neden Açım, Neden Şişmanım” adındaki kitabından sonra yazdığı “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabı ile Aristo Diyeti’nin popüler olmasını sağlamıştır. Aristo Diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verilebileceğini savunan ünlü diyetisyen Ateşsaçan, Aristo Diyeti’nin kısa süreli bir diyet programı değil kalıcı bir yaşam tarzı olduğunu savunmaktadır. Ünlülerin yanı sıra birçok kişiye de bu konuda ışık olması Aristo Diyeti’nin çok daha yaygın hale gelmesini sağlamıştır. Katıldığı televizyon programları ve sosyal medya aracılığıyla herkese Aristo Diyeti mucizelerini ulaştırmayı hedefler.

Ünlülerin Diyetisyenleri: Ünlüleri Zayıflatan O İsimler!

Aristo diyeti, beslenme kültürünü değiştirerek kalıcı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bir beslenme programıdır. Başlangıçta klasik diyetler gibi algılansa da aslında uzun vadede yaşamı tamamen değiştirecek alışkanlıklar kazandırır. Bitkisel bazlı beslenmeyi temel alan bir beslenme tarzını savunur. Kilo vermek için aç kalmanın değil dengeli beslenmenin önemini vurgular. Bitkisel bazlı beslenme ile daha zinde, enerjik, sağlıklı ve ince olmak mümkündür. Aristo Diyeti tamamen kişiye özel bir şekilde hazırlanan bir beslenme programı olduğu için kilo verdirme konusunda başarılıdır ve ilk ay kilonuzun %10’unu vermeniz hedeflenir.

Kaynak: Diyetio.com

DMCA.com Protection Status