Kişiye Özel Diyet Programı Sayesinde Zayıflayın

kişiye özel diyet

Diyet yaparken yaşanan en önemli sorun diyetin sürdürülebilirliğidir. Başlangıçta kilo kaybı sağlansa da zamanla monotonlaşmaya başlayan diyet genellikle bırakmakla sonuçlanır. Kişiye özel diyet programı sayesinde daha keyifli ve mutsuzluğa düşmeden diyeti sürdürmek mümkün hale gelir. Kişiye özel diyet programı kilo verdirirken sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılmasına da yardımcı olur.

Denediğiniz diyetleri bırakma sebebiniz aç kalmak, halsizleşmek, hayattan zevk almamak ya da diyet stresi yaşamaksa kişiye özel diyet yapma zamanınız gelmiş demektir. Monotonlaşmayan bir diyet programını uzun vadede sürdürmek kolaydır. İstikrarlı bir şekilde devam edeceğiniz diyet programı sayesinde ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan bu şekilde kurtulmak istiyorsanız kişiye özel diyet programı sizin için en idealidir.

kişiye özel diyet

Kişiye özel diyet programı nedir?

Kişinin yaşına, kilosuna, boyuna, hastalıklarına, alerjilerine, metabolizma hızına, vücut kitle endeksine, yaşam tarzına, hareketlilik oranına göre düzenlenen bir programdır. Bu program sayesinde kilo vermeniz sağlanır. Bir diyet programı dengeli ve yeterli beslenme sunmalıdır. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineraller gibi vücudun ihtiyaçlarına cevap vermek gerekir. Yetersiz beslenme, kilo vermeyi sağlamaz. Aksine vücudun işleyişini bozarak metabolizmayı yavaşlatır. Bu da kilo vermenin daha da zorlaşmasına neden olur. Tek tip beslenmeyi ya da çok düşük kalorili beslenmeyi teşvik eden diyetler sağlığa son derece zararlıdır. Bunun yerine dengeli bir beslenme programı tercih etmeli ve doğru şekilde beslenme ile kilo verilmeye çalışılmalıdır. İşte bu aşamada kişiye özel diyet programlarının önemi açığa çıkar.

Her insanın metabolizma hızı farklıdır. Kilo, yaş, cinsiyet, aktivite oranı, yaşam tarzı gibi birçok unsur metabolizma hızın etkiler. Bu göz önüne alındığında kişilerin ihtiyaç duyduğu enerji miktarı da farklı olacaktır. İşte bu nedenle kişinin kilo vermesini engelleyen tüm unsurlar göz önünde bulundurulur ve buna göre bir diyet listesi oluşturulur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en ideal yolu budur. Hazırlanan listeye göre beslenmek hem ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin alınmasını sağlar hem de metabolizmayı hızlandırır. Metabolizmanın hızlanması da yağ yakımının artması anlamına gelir. Ayrıca sağlıklı yiyeceklerden alınan enerji sayesinde daha hareketli olmak mümkün hale gelir. Bu da kilo verme hızının daha da artmasını sağlamaktadır.

Aristo Diyeti ile kişiye özel diyet

Kişiye özel diyet yapmak istiyorsanız en sağlıklı yöntemlerden biri Aristo diyetidir. Çünkü Aristo Diyeti listeleri tamamen kişiye özel olarak hazırlanır. İnternette bulacağınız herhangi bir diyeti uygulamak yerine tamamen size özel bir şekilde planlanmış bir diyet programını uygulayarak en sağlıklı şekilde fazla kilolarınızla vedalaşabilirsiniz. Üstelik Aristo diyeti ile verdiğiniz kilolar geri gelmez. Hızlı ve kalıcı kilo vermek için Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti son derece etkilidir. Bitkisel bazlı beslenmeyi temel alan Aristo Diyeti, size özel olarak hazırlanan listeler sayesinde aç kalmamanızı sağlar. Aristo Diyetinde porsiyon ya da kalori hesabı yoktur. Önemli olan vücudumuza iyi gelecek besinleri tüketmektir. Aç kalmadan, leziz yemekleri keyifle tüketerek kilo vermek için ihtiyacınız olan tek şey size özel olarak hazırlanmış bir Aristo Diyeti listesidir.

Kişiye Özel Diyet Programı Sayesinde Zayıflayın

Aristo diyeti bir diyet listesi olarak yola çıkılan bir program olsa da yaşam boyu uygulanabilir beslenme alışkanlıkları kazandırır. Gönül Ateşsaçan danışmanlığında yapacağınız Aristo diyeti sayesinde nasıl sağlıklı besleneceğinizi öğrenir ve bunu hayatınız boyunca uygularsınız. Böylece verdiğiniz kilolar kalıcı olur ve hayatınızı fit bir şekilde sürdürebilirsiniz. Aristo Diyeti yalnızca fiziksel değil ruhen ve zihnen de hafifleme sağlar.

Kişiye özel diyet programı nasıl hazırlanır?

Aristo diyeti yapmak isteyenlere öncelikle bir genetik testi uygulanır. Saç telinden yapılan bu test sayesinde alerjiler, vitamin ve mineral eksiklikleri, hassasiyetler, yatkınlıklar ve dolayısıyla kilo vermenin önündeki engeller ortaya konur. Tüm bunlar göz önüne alınarak kişiye özel olacak şekilde bir diyet listesi oluşturulur. Bu diyet listesini güncellemek de yine kişinin istekleri doğrultusunda gerçekleşir. Porsiyonları küçültmek, yiyecekleri değiştirmek ya da tarif önerisi almak gibi birçok istek yerine getirilir. İşte bu sayede kişiye özel diyet programı daha kolay sürdürülebilir hale gelir. Bu uygulama sayesinde kişi günden güne ideal kilosuna ilerler.

DMCA.com Protection Status