Şok Diyetler Yaparak Hızlı ve Kalıcı Kilo Verin

şok diyetler

Şok diyetler sayesinde kısa zamanda hızlı kilo vermek mümkündür. Özellikle hazırlandığınız bir etkinlik için kilo vermeye ihtiyaç duyuyorsanız şok diyetler ile iyi bir sonuç alabilirsiniz. Bu diyetler “3 günde 3 kilo,” 5 günde 4 kilo” gibi farklı hedeflere sahip olabilir. Önemli olan sürdürebileceğiniz doğru şok diyeti seçmektir. Şok diyetler tek bir besine odaklandığı için kısa sürelidir. Bu tür diyetleri daha uzun süre yapmak bazı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

O halde en bilinen şok diyetler listesine göz atmaya ne dersiniz?

şok diyetler

İşte Hızlı Kilo Verdiren Şok Diyetler Listesi!

İşte hızlı kilo vermenizi sağlayacak şok diyetler;

Patates diyeti

Lif bakımından zengin olan patates sayesinde uzun süre tok kalınabildiğinden bu diyeti yapmak kolaydır. Patates diyeti bir şok diyettir ve en fazla 3 gün yapılmalıdır. Haşlanmış patates ve yağsız yoğurt ile yapılan bu 3 günlük diyet ile 3 kilo verebilirsiniz.

Patates diyeti listesi

1.gün

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 kase yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 1 kase yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

Elma diyeti

Yine içeriğindeki lif sayesinde hem tok tutan hem de bağırsakların çalışmasını destekleyen elma diyeti ile kilo verebilirsiniz. Elma diyetinin bir diğer özelliği ise vücuttaki ödemin atılmasını sağlamasıdır. Bu açıdan 3 günde 3-4 kilo vermek mümkündür. Bu diyeti yaparken günde 2,5 litre su içmeli, yeşil çay gibi bitki çayları tüketmeli ve hafif egzersizler de yapmalısınız.

Elma diyeti listesi (3 gün boyunca tekrar edilecek)

Sabah: 1 fincan sade kahve, elma rendelenmiş, yağsız süt ile pişirilmiş yulaf lapası
Ara öğün: 1 fincan yeşil çay, 2 adet ceviz ya da fındık
Öğlen: 1 kase yağsız yoğurt içine 2 çay kaşığı tarçın, 2 adet yeşil elma
Ara öğün: 1 adet yeşil elma, 2 adet ceviz ya da fındık
Akşam: 2 adet yeşil elma, 1 kase yağsız yoğurt içerisine 2 çay kaşığı tarçın
Ara öğün: 1 adet yeşil elma

Aristo Diyeti

Tek bir besine odaklı şok diyetler yerine daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız Aristo Diyeti yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermenin en sağlıklı yolu olan Aristo Diyeti, bitkisel bazlı beslenmeye dayanır. Gönül Ateşsaçan’ın “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” adlı kitabında da yer aldığı gibi Aristo diyeti hızlı kilo verdirir ve yaşam boyu sürecek alışkanlıklar edinmenizi sağlar. Bir hafta boyunca yapılacak bitkisel bazlı beslenme sayesinde beden temizlenir, toksinden ve ödemden arınır ve böylece fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak da arınma gerçekleşmiş olur. Bir hafta boyunca hayvansal ve glutenli besinler tüketilmemelidir. Sebze, meyve ve bakliyatlar sayesinde hiç aç kalmadan, hızlı bir şekilde kilo kaybetmek mümkündür. Aristo diyetinin en önemli özelliği bu kiloların kalıcı olarak verilmesidir. Böylece aç kalmadan ve halsizleşmeden bir haftada kilo kaybederek ideal görüntünüze ulaşabilirsiniz. Aristo diyeti ile tartıda değişiklik gözlemlemenin yanı sıra inceldiğinizi ve hafiflediğinizi de fark edersiniz.

Aristo Diyeti Listesi

İnternette çeşitli Aristo diyet listesi ve programları bulunmaktadır. Aristo diyeti yapılan testlerin sonucuna göre tamamen kişiye özel hazırlanan ve özel terapilerle desteklenen bir diyettir. Rezonans desteği ve genel sağlık analizi Aristo diyeti tekniğinde çok önemlidir. Bu yüzden standart bir liste belirtmek doğru olmayacağı gibi sağlığınıza da zarar verebilir. Aristo diyeti yapmak istiyorsanız en doğru olanı Dr. Gönül Ateşsaçan’dan gerekli analizleri yaptırmanız olacaktır.

Kaynak: https://diyetio.com/diyetler/

DMCA.com Protection Status