En İyi Diyet Programları İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

en iyi diyet programları

En iyi diyet programları sayesinde başınıza bela olan fazla kilolarınızdan en sağlıklı şekilde kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Çoğu kişi için diyet, korkutucu bir süreçtir. Mutsuz, halsiz ve aç hissedeceği korkusuyla birçok kişi diyet yapmayı reddeder. En güzel yiyeceklerden mahrum kalma düşüncesi insanları diyet yaparken mutsuzluğa iter. Oysaki doğru seçilmiş bir diyet programında açlığa ve mutsuzluğa yer yoktur.

Kendi kilonuza, yaşam tarzınıza, yaşınıza ve hastalıklarınıza en uygun diyet programını seçerek aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun için kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Eğer çok daha kontrollü bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mutlaka bir uzman desteği almalısınız. Bir uzmanla çalışmak sizi çok daha güvende ve başarılı hissettirir. Diyet programlarının başarılı sonuçlar vermesi kişiye özel olarak hazırlanmasına bağlıdır. İnternette bulduğunuz diyet listelerini uygulamak bazen sonuç vermeyebilir. Bu yüzden en iyi diyet programları arasından seçim yapmak ve uzman desteği alarak yolunuza devam etmek en sağlıklı yöntemdir.

en iyi diyet programları

İşte En İyi Diyet Programları!

Peki diyet programlarından hangisini tercih etmek gerekir? İşte sizin için derlediğimiz en iyi diyet programları listesine göz atarak kendiniz için en doğrusuna karar verebilirsiniz.

Karbonhidratlara hayır: İsveç Diyeti

Karbonhidratlara savaş açmasıyla bilinen İsveç diyeti, katı kurallarıyla göz korkutsa da başarılı diyet programları arasında yer alır. Karbonhidrat alımını mümkün olduğunca sınırlandırmak, bunlar yerine et ve sebze tüketimini arttırmak bu diyet programının asıl amacıdır. Bu diyete göre özellikle sebze ve et tüketmek sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Antioksidan özelliği bulunan sebzeler ve protein kaynağı et ürünleri sayesinde metabolizmayı hızlandırmak ve böylece hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkündür. Ancak İsveç diyeti gibi belli bir besin grubunu tamamen reddeden katı diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Düşük kalorili bir diyet programı olduğu için alışkın olmayan bünyelerde bazı rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.

Yeşil ve Hafif: Akdeniz Diyeti

Akdeniz insanının beslenme şeklini temel alan Akdeniz Diyeti, yalnızca kilo vermek için değil sağlıklı yaşamak için de tercih edilebilir. Sebze ve meyve tüketiminin tercih edildiği bu diyet programında asıl amaç kırmızı et tüketimini büyük ölçüde azaltmaktır. Bu diyette daha sağlıklı olan ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan deniz ürünleri ön plandadır. Sebzeler ile birlikte tüketilen deniz ürünleri ile hem sağlıklı bir şekilde kilo verebilir hem de hayatınıza sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz. Hem sebzeler hem de deniz ürünleri düşük kalorili olduğu için kilo vermeyi destekler. Bunların yanı sıra taze meyveler, kuru baklagiller, kuru yemişler ve tahıl grubu besinler de bu diyet programında yer alır. Pişirme yöntemi de oldukça önem verilen bir konudur. Akdeniz insanları özellikle sebzeleri haşlamayı ve az pişirmeyi tercih eder. Böylece içeriğindeki vitamin ve minerallerin kaybedilmemesi sağlanmış olur.

pH Dengesi: Alkali Diyet

Temelinde vücuttaki pH dengesini sağlamak yatan Alkali diyet son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Kilo vermek ve sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin gözdesi olan bu diyet ile vücuttaki asit üretimini azaltma hedeflenir. Bu sebeple asidik besinleri daha az, alkalik besinleri daha çok tüketmek gereklidir. Sebze, meyve, kuru yemişler, bakliyatlar, kuru meyveler ve zeytinyağı ile sağlıklı öğünler hazırlamak mümkündür. Bu diyeti yaparken rafine şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekir. Bal ya da pekmez gibi doğal tatlandırıcıları kullanarak tatlı tariflerinizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Rafine şekerin yanı sıra hazır besinler ve işlenmiş gıdaların tüketilmesi de kesinlikle yasaktır. Vücudun pH dengesini bozacak bu besinlerden kesinlikle uzak durulması gerekir.

Aristo Diyeti Programı

Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti de en sağlıklı ve en iyi diyet programlarından biridir. Aç kalmadan hatta tıka basa doyarak kilo vermek istiyorsanız en doğru tercih Aristo Diyeti’dir. Gönül Ateşsaçan’a göre tükettiğimiz her şey bedenimizin yanı sıra ruhumuzu ve zihnimizi de etkiler. Mutlu, huzurlu, enerjik ve hafif hissetmek için Aristo Diyeti’nin sunduğu bitkisel bazlı beslenmeyi temel almak gerekir. Et tüketimini sınırlandırmak ve taze sebze ve meyveler tüketmek kilo vermenin yanı sıra sağlıklı bir yaşam sürmemizi de sağlar.

En İyi Diyet Programları İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Aristo Diyeti ile İlk Ay Kilonuzun %10’u Gider!

Aristo Diyeti’nin en önemli özelliği ilk ayda kilonuzun %10’unu kaybetmenizi sağlamasıdır. Hızlı bir şekilde başarıya götüren bir diyet programı olduğu için motivasyonunuzu da hiç kaybetmemenizi sağlar. Kısa süre bir diyet programı değil bir yaşam tarzıdır. Aristo Diyeti yaptığınız süre boyunca zararlı alışkanlıklarınıza veda ederken birçok yeni sağlıklı alışkanlık kazanırsınız. Bu sağlıklı yeme alışkanlıkları hayatınıza yerleşir ve böylece yaşamınız boyunca hem kilonuzu korur hem de daha hafif, ince ve zinde biri haline gelirsiniz. Aristo Diyeti ile kilo veren takipçimizin zayıflama hikayesi size bu konuda ilham verebilir.

DMCA.com Protection Status