Diyet Levrek Marin Tarifi Nasıl Yapılır?

diyet levrek marin

Diyet levrek marin tarifi için hazır mısınız? Siz değerli okuyucularımıza enfes aromalı bir salata tarifi önerisinde bulunacağız. Diyet levrek marin salatasının içinde bol miktarda lifli gıda olduğu için ve balık etinin hayvansal gıdaya kıyasla daha zarar barındırdığı hesaba katıldığında bol lezzetli bir salata tüketmiş olacaksınız.

Toplam 10’dan fazla vitamin ve minerali bünyesinde barındıran levrek balığının insan sağlığına envaiçeşit faydası bulunmaktadır. Levrek balığı kadar çok sayıda vitamin ve mineral içeren bir başka ürün olmadığı için genellikle diğer balıklara kıyasla daha pahalı olmasını anlamlandırabiliriz.

Ayrıca, levrek balığı denizlerimizde oldukça güç bulunduğu için değerli bir balık olduğunu söylemek mümkün. Balık tüketiminin hayvansal gıdaya kıyasla daha az zarar barındırdığı birçok sağlıkçı tarafından tespit edilmiştir.

Balık tüketiminde, hayvansal gıdaya nazaran insan vücudu daha az efor sarf ettiği için toksin üretimi yine daha az meydana gelir. Bu yüzden balık tüketimine karşı net bir yargı yoktur. Günümüz diyetisyenleri ise balığa karşı çaresiz kalan danışanlarını kırmamak için haftada bir gün de olsa balık tüketimine izin veriyor.

Nitekim, sürdürülebilir bir diyet için taviz vermek elzemdir. Eğer, bu tip tavizler olmazsa karşınızdaki insanın diyet programına daha fazla katlanamayacağına dair üç aşağı beş yukarı fikir sahibi olursunuz. Şimdi, eğer kendinizi hazır hissediyorsanız diyet levrek marin yapımında ihtiyacınız olan ürünleri listeleyeceğiz; ardından yapım aşamasına geçeceğiz. Kollarınızı sıvadıysanız ufak ufak başlayalım.

diyet levrek marin

Levrek Marin Yapımında Kullanılan Malzemeler

 • 1 tane taze levrek fileto
 • 1 tane orta boy taze limon (Son dönemde kuru limonların piyasaya sürüldüğüne dair haberler yayılıyor. Alım yaparken dikkat etmenizi öneririz.)
 • 1 tane ufak kırmızı soğan (Mide rahatsızlıklarınız varsa kırmızı soğan kullanmayabilirsiniz.)
 • 1 çorba kaşığı Fransa Dijon hardalı
 • 1/10 litre kadar zeytinyağı
 • Çeyrek demet kadar taze maydanoz
 • 5 tane taze kapari meyvesi
 • Birkaç tutam tuz ve karabiber

Diyet Levrek Marin Tarifi Nasıl Yapılır?

En İyi Diyet Levrek Marin Nasıl Yapılır?

 1. Levreğin derisini dikkatli bir şekilde, israf etmeden soyun. Daha sonra derisiz filetoyu şeritler halinde doğramaya başlayın.
 2. Soğanı küp küp doğrayın. Ardından diğer bütün malzemeleri levrek ile karıştırıp bekleyin. Hardalı bu sırada ilave etmeseniz de olur.
 3. Bir kabın içerisinde hardal ve zeytinyağını karıştırıp balık karışımı ile buluşturun.
 4. Maydanozu iyice temizledikten sonra bir bıçak yardımıyla ince ince doğrayın. Doğrama işleminden sonra balığa ilave edebilirsiniz. Bu ırada balıkları ezmeden karıştırma işlemlerine başlayın.
 5. En son tuz ve karabiber ekleyin. Kapari meyvesi çok önemli değil ama illa kullanacağım diyorsanız 4’e ayırıp onu da ekleyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

DMCA.com Protection Status