Sağlıklı Kilo Verdiren Bitkiler Nelerdir?

sağlıksız kilo verme

Yağ yaktıran ve kilo verdiren bitkiler ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Fazla kilolardan kurtulmak birçok kişinin en büyük isteğidir. Bunun için çeşitli yöntemler denense de her zaman başarılı bir sonuç ortaya çıkmıyor. Kilo vermek için mutlaka sağlıklı yöntemleri tercih etmek önemlidir. Bunun için sağlıklı ve doğal besinleri tüketmek ilk sırada yer alır. Sağlıklı bir diyet programı ve uygun bir egzersiz programına ek olarak kilo verdiren bitkiler tüketilebilir. Tek başına çok fazla etkisi olmasa da bu bitkiler diyet ile uygulandığında çok iyi sonuçlar verebilir. Bu bitkileri tüketmeden önce sağlık sorununuz ya da gebeliğinizin olmamasına dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı Kilo Verdiren Bitkiler Nelerdir?

İşte diyete destek olan kilo verdiren bitkiler listesi!

Yeşil çay

Diyet listelerinde en çok tercih edilen bitkilerden biri yeşil çaydır. Yeşil çayı kilo verdirme özelliğinin yanı sıra birçok faydaya sahiptir. Güçlü bir antioksidandır ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ödemlden kurtulmak, mide şişkinliğinden arınmak ve yağ yakımını hızlandırmak için günde en az 1 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.

Tarçın

Kilo verdiren bitkiler arasında en faydalı olanlardan biri de tarçındır. Hem mis gibi kokan, tat veren hem de yağ yakıcı özelliği olan bir bitkidir. Bu özelliklerinin yanı sıra kan şekerini düzenler ve metabolizmayı hızlandırır. Tok hissettirir ve iştahı kontrol altına alır. Bu özellikleriyle diyet yaparken en büyük yardımcınız olabilir. Süt veya yoğurt ile tüketirseniz yağ yakma özelliği daha da artar. Bitki çaylarıyla birlikte de tercih edebilirsiniz. Ayrıca detoks suyu hazırlarken çubuk tarçın kullanabilirsiniz.

Maydanoz

Güçlü bir antioksidan olan maydanoz, ödem atmak ve yağ yakmak için en faydalı bitkilerden biridir. Demleyerek çayını içebileceğiniz gibi salatalarda veya yemeklerde de kullanabilirsiniz.

Biberiye

Biberiye çayı ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkündür. Yağ yakımını hızlandırır ve ödem atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda baharat şeklinde yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. Eğer spor yapıyorsanız biberiye kas ağrılarına da çok iyi gelir.

Tere Otu

Vücuttaki toksinleri atmak için tercih edilebilecek tere otu, zayıflamaya da yardımcıdır. Kilo verdiren bitkilerden olmasının yanı sıra aynı zamanda şeker hastalığı, hazımsızlık, saç dökülmesi ve boğaz ağrısına da iyi geldiği bilinmektedir.

Isırgan Otu

Diyet çayları arasında en etkili olanlardan biri de ısırgan otudur. Çay şeklinde tüketildiğinde idrar söktürücü özelliği gösterir. Ödem atma, yağ yakma ve toksinlerden arındırma gibi özellikleri de vardır. Hem sağlıklı olmak hem de kilo vermek için tercih edilebilir.

Zencefil

Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkilerden biri olarak bilinen zencefil yağ yakma açısından da oldukça güçlüdür. Diyet yaparken kendinizi güçsüz hissediyorsanız zencefil tüketebilirsiniz. Toz olarak ya da taze olarak tüketmek mümkündür. Bağırsak ve sindirim sistemini de düzenlediği bilinmektedir. Detoks sularına da taze zencefil atarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Kekik

Salatalara ve yemeklere lezzet katan kekik de zayıflatan bitkiler arasındadır. Kekik aynı zamanda demlenerek çay şeklinde de tüketilebilir. Ödem atmak için birebirdir.

Mercanköşk

Hem detoks sularına eklenebilen hem de çay şeklinde tüketilebilen bitkilerden olan mercanköşk de zayıflama sürecinin destekleyicilerindendir. Bağırsaklara iyi gelmesinin yanı sıra yağ yakılmasını da destekler.

Nane

Hem baharat olarak hem de çay olarak tüketildiğinde sağlığa çok fazla faydası olan bir bitkidir. Ferahlık ve enerji vermesinin yanı sıra zayıflamaya da yardımcıdır. Ayrıca mide rahatsızlıklarına da iyi gelir.

Kiraz Sapı

En bilinen zayıflama çaylarından biri kiraz sapı çayıdır. Yediğiniz kirazların saplarını biriktirip demleyerek tüketebilirsiniz. Kiraz sapı, bağırsakları harekete geçirerek kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda ödem atmaya ve zayıflamaya da yardımcı olur.

DMCA.com Protection Status