4 Günde 4 Kilo Verdiren Kayısı Diyeti Nasıl Yapılır?

kayısı diyeti

Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız kayısı diyeti yapmaya ne dersiniz? Kayısı diyeti gibi şok diyetler sayesinde kısa sürede birkaç kilo kaybedebilirsiniz. Kayısı, besin değeri oldukça yüksek meyvelerden biridir. Özellikle diyet programlarında da kayısı tüketilir. Kayısı diyetinde ise temel besinlerden biri kayısıdır. Bu diyet 4 günde 4 kiloya yakın bir kilo kaybı vaat eder. Ancak bu tür diyetler kısa süreli uygulanmalıdır.

kayısı diyeti

Kayısı Faydaları Nelerdir? Kayısı Kalori ve Besin Değeri

Kayısı diyeti nedir?

Kısa süreli bir şok diyet programı olan kayısı diyeti ile birkaç kilo kaybedebilirsiniz. Ana malzemenin kayısı olduğu bu diyet programı genel olarak düşük kalorilidir. Ödemden ve toksinlerden arındırması beklenen bu diyet sayesinde tartıda 4 kiloya kadar eksik görmek mümkündür. Ancak bu diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza ya da beslenme uzmanına başvurmanızda fayda vardır.

Örnek kayısı diyeti listesi

Sabah uyandığınızda: 2 adet kayısı, 1 su bardağı su

Kahvaltı: 1 adet domates, 1 adet salatalık, 1 ufak dilim peynir ve bolca yeşillik (Limonlayarak tüketebilirsiniz)

Ara öğün: 2 adet kayısı, 1 su bardağı su

Öğle yemeği: 1 porsiyon az yağlı ya da haşlama sebze yemeği (zeytinyağlı kabak, taze fasulye gibi mevsim sebzelerini değerlendirebilirsiniz)

Ara öğün: Kayısı kürü (1 kase ev yapımı yoğurt, 3 adet kayısı, 2-3 adet ceviz içi ve 1 yemek kaşığı (silme) yulaf ezmesini karıştırıp afiyetle kaşıklayın)

Akşam yemeği: Bolca yeşillikle hazırlanmış, domates, salatalık ve az miktarda peynir ilavesiyle az yağlı salata

Ara öğün: 2 adet kayısı, 1 su bardağı su, 1 adet elma

Not: Bu diyeti uygularken sürekli kayısı yemek yerine bazı ara öğünlerde kayısı yerine incir ya da hurma da tercih edebilirsiniz. Ara öğünlere ek olarak kendinizi çok aç hissettiğinizde yine bir ara öğün gibi salatalık, armut ya da elma tüketebilirsiniz.

kayısı diyeti

Kayısı diyeti nasıl yapılır?

  • Kayısı diyetini yaparken daha hızlı kilo kaybetmek için mutlaka bol su içmelisiniz. Günde 2 litre su içerek diyetinizin daha hızlı kilo verdirmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yine kilo verme hızını arttırması amacıyla gün içinde hafif egzersizler yapabilirsiniz.
  • Diyeti yaparken göz kararması, enerji düşüklüğü, tansiyon düşmesi gibi durumlar yaşıyorsanız diyeti hemen bırakmalısınız.
  • Hamile ve emziren kadınlar için bu diyet kesinlikle sakıncalıdır.
  • Aynı şekilde kronik hastalığınız varsa ya da düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız bu tür diyetleri yapmadan önce doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

 

 

DMCA.com Protection Status