Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?

Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?

Herkese merhaba! Ünlü yazar ve astrolog Can Aydoğmuş kısa sürede 44 kilo verdi. Açıkçası ben kilo vermeden önceki halini biliyordum. Bir anda karşıma kilo vermiş halinin fotoğrafı çıkınca gözlerime inanamadım. gerçekten harika görünüyordu. Biraz araştırınca gördüm ki benim de daha önce kilo vermek ve verdiğim kiloları korumak için yaptığım vegan bir beslenme programı olan aristo diyetini yapmış. Bunun üzerine dayanamayıp kendisine instagramdan ulaştım. Kendisi de kırmadı zayıflama sürecini detaylı olarak anlattı ve burada paylaşmama izin verdi.

Astrolog Can Aydoğmuş Nasıl 44 Kilo Verdi?

Öncelikle burada bana da ayırdığınız için teşekkür ederim. Uzun zamandır birçok kişi 44 kilo vermemle ilgili soru soruyor. Burada bunu paylaşmak benim içinde bu sorulara cevap vermek adına bir fırsat oldu. Diyete başlamadan önce  Instagram hesabımdan yaptığım paylaşım ile 6 Aralık 2021 tarihinin diyete başlamak için en uygun zaman olduğunu söylemiştim. Dr. Gönül Ateşsaçan ile birlikte yaptığımız canlı yayınlarda da duyuruda bulunmuştuk Ben de bu tarihte tüm motivasyonumu toplayarak, kendimi ve bilincimi hazırlayarak Aristo diyetine başladım. Arada kaçamaklar yapmış olsam da kendimi toplayıp istikrarlı bir şekilde devam edip 44 kilo verdim.

Diyete Başlamadan Önce

Öncelikle kilo vermeden önceki hallerimi sizinle paylaşmak istiyorum, böylece beni daha önce tanımayanlar aradaki farkı daha iyi görür.

Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?
Can Aydoğmuş ve Dr. Gönül Ateşsaçan

Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?

Diyete Başlama

6 Aralık’ta Dr. Gönül Ateşsaçan’ın uyguladığı tamamen vegan diyete başladım. Yani bu süreçte tamamen vegan beslendim. Vegan beslenmek bana çok iyi geldi. Süt ürünleri, yumurta, et, balık, her türlü hayvansal ürünü kestim. Glutenli yiyecekleri de hayatımdan tamamen çıkardım. Baklagiller, sebze ağırlıklı beslendim. Bu süreçte patlamış mısır tükettim. Patlamış mısır glutensiz olduğu için serbestti. Her gün vegan ve glutensiz çikolata tükettim. Her gün mutlaka bir fincan yeşil çay içtim. Kahve istediğim kadar içtim. Haftada 2-3 gün yürüyüş ve spor yaptım. Yogaya başladım. Çikolata yemeyi çok sevdiğim için her gün mutlaka vegan, şekersiz çikolata yedim. Kakao ve Hindistan cevizi yağını iyice karıştırıp buzluğa attım ve daha sonra kahvenin yanında tükettim. İlk zamanlarda akşam 17:00’a kadar yemek yedim. Zayıflamam durdukça son yeme saatini geriye çektim. İlk 3 ay hiç kaçamak yapmadan diyetimi yaptım. Sonradan birkaç kere kaçamak yaptım ama yeniden toparladım. Kaçamak yapmamak için evde kesinlikle glutenli, şekerli, hayvansal gıdalar olmamalı. Bunlara özen gösterince istikrarlı bir şekilde devam etmek mümkün. Dr. Gönül Ateşsaçan vücudunuzun ihtiyacı olan ve canınızın çektiği gıdalar için mutlaka daha sağlıklı alternatifler öneriyor. Başta “hadi canım, onu yediğimde nasıl olacak canım diğerini istemeyecek?” diyorsunuz ama gerçekten de söylediği gibi oluyor.

Aristo diyetine başlarken kendime bir senelik bir hedef koydum. 2021 Aralık ayından 2022 Aralık ayına kadar diyetimi bozmayacağıma dair kendime söz verdim. Aralarda kaçamak yapmış olsam da kısa sürede toparladım. Birçok kişi birkaç ayda kilo veremeyince diyeti bozmaya eğilimli oluyor. Ama kendinize 1 senelik hedef koyarsanız(bu süreyi siz belirleyin, 1 sene olacak diye bir kural elbette yok) ve diyete hiç bozmadan devam ederseniz sonuç alabilirsiniz. Ben tam 44 kilo verdim. Ama son 4 kiloyu da vermek istiyorum. Bu süreçte iyi bir şekilde spor yapıp kas yapmaya odaklanacağım. Kendime bir senelik hedef koymuş olsam da tahmin ettiğimden çok daha erken kilo verdim. Ama her şeyden de önemlisi diyet sürecim çok güzel geçti, sadece beden olarak değil aynı zamanda ruh hali ve hayat enerjisi olarak da çok hafiflemiş hissediyorum .

Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?

Vegan beslendiğiniz zaman astrolojik haritanız da rahatlar. Bolluk, para, ilişki, bereket, maddi konular, hayatınızdaki sıkıntılar ile ilgili rahatlama gerçekleşir. O yüzden vegan diyet yapmak her alanda size olumlu etkiler verir. Ben Astrolog olduğum için vegan diyetin bu yanını da belirtmek istedim. Vegan beslendiğinizde ruhsal yönünüz beslenir ve çok daha enerjik ve pozitif olmaya başlarsınız. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın da dediği gibi hayvansal gıdalar tüketildiğinde vücut zehirlenir. Ödem oluşur, vücut tepki gösterir. Protein ihtiyacını baklagillerle ve diğer bitkisel besinlerle karşılamak mümkün. Hayvansal sütler bağırsak ve sindirim sistemine olumsuz etki yapar. Aslında vücudumuzun hayvansal gıdalara ihtiyacı yok. Vegan beslenmeye başladığımdan beri çok daha enerjik ve sağlıklı hissediyorum. Vücudumla ilgili hedefime ulaşmak için vegan beslenmeye ve Aristo diyeti yapmaya devam edeceğim.  Size de önerim biran önce kendinize bir iyilik yapın ve bir tarih belirleyin, kendinizi o tarihe birkaç gün öncesinden hazırlayarak motive edin. İnanın her şey düşündüğünüzden çok kolay olacak hatta aksine neden daha önce bunu yapmamışım diye kendinize soracaksınız.

Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi? Astrolog Can Aydoğmuş Aristo Diyetiyle Nasıl 44 Kilo Verdi?

Aristo diyeti yaparak kilo veren diğer kişiler:

Ayrıca aristo diyeti hakkında detaylı bilgi almak için aristodiyeti.com.tr ve onlinediyetim.com adresinlerini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Gönül Ateşsaçan instagram adresi : https://www.instagram.com/gonulatessacan/

DMCA.com Protection Status