Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Nasıl Yapılır?

su diyeti

Özellikle son dönemlerde popüler hale gelen su diyeti, kısa sürede kilo vermek isteyen pek çok kişi tarafından sıkça tercih edilmekte.

Yapımı kolay olan bu diyet yönteminde dikkat etmeniz gereken tek şey katı gıdalardan ve ekstra kalorilerden uzak durmaktır. Bu diyeti uygulamak kolay olsa da herkes tarafından yapılması uygun görülen bir diyet yöntemi değildir.

Su orucu ile kilo vermek mümkün mü? Evet, su orucu ile kilo vermek mümkün. Ancak bunu yapmadan önce doktorunuza danışmanız en iyi seçenek olacaktır.

su diyeti

Su diyeti nasıl yapılır?

Nelere dikkat etmek gerekli sorusu genellikle hızlı kilo vermek isteyenler tarafından sorulmakta. Kalorilerden uzak kalarak geçireceğiniz dönem sayesinde hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak olan bu yöntem. Belirli hazırlık aşamalarını da içinde barındırmakta.

Su diyeti yapmak isteyenlerin her şeyden önce bir hazırlık döneminden geçmesi gerekmekte. Bu hazırlık döneminde ilk olarak katı gıdalardan uzaklaşmanız gerekiyor.

Özellikle çorbalar ile gününüzü geçirmeye başladıktan sonra bağırsak temizleme ve düzenleme işlemlerine giriş yapmanız gerekli.

Bağırsak temizlemek için lavman yöntemini kullanabileceğiniz gibi epsom tuzu, yani çin tuzu olarak da bilinen bağırsak temizleyici ürünü de kullanabilirsiniz.

Çin tuzları aktarlarda bulabileceğiniz ve bir çay kaşığını suya dökerek tükettiğiniz üründür. Ürün, bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlar. Bu sayede su diyetinden yüksek fayda alırsınız.

  • Bir hafta boyunca azaltarak katı gıdadan sıvı gıdaya geçiş yapın.
  • Sıvı gıdalardan katı maddeleri çıkartın ve sadece çorba için.
  • Çorbaları da azaltarak yavaş yavaş günlük öğünlerinizin yerini suyun almasını sağlayın.
  • İlk kez yapacak olanların 3 günden fazla yapması önerilmemekle birlikte, 3 günün sonunda yavaş yavaş çorba alımına, bir haftalık süreçten sonra ise katı alımına başlanması gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Özellikle giriş ve çıkış süreçleri boyunca alacağınız düşük kaloriler 3 günlük su orucu ile birlikte birleşince hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

su diyeti

Kimler su diyeti yapabilir?

Bu diyet, her ne kadar kilo vermek için yapılıyor olsa da cilt yenileme ve sağlık konusunda yenileme etkilerine sahip olduğu için pek çok kişi tarafından sağlıklı kalmak için de tercih edilebilmekte.

Su diyetini yapacak olan kişilerin her şeyden önce sağlık kontrollerini yapmaları ve bu durumu doktorlarına danışmaları önerilmekte.

Doktorları tarafından gelecek onay sonrasında su diyetine başlayabilecekleri gibi, kronik hastalıkları olanlara ve çok genç, çok yaşlı olanlara su diyeti yöntemi tavsiye edilmemekte.

su diyeti

 

 

İlginizi çekebilir: Bisiklet Sürerek Kilo Vermek | Bisiklet Sürmenin Faydaları Nelerdir?

DMCA.com Protection Status