Bisiklet Sürerek Kilo Vermek | Bisiklet Sürmenin Faydaları Nelerdir?

bisiklet sürerek kilo vermek

Sizin için bisiklet sürerek kilo vermek ile ilgili bilgileri derledik. Kilo vermek için aktif bir yaşantıya sahip olmak ana kurallardan birisi. Yürüyüş yapmak, koşmak veya ağırlık çalışmaları yapmak kilo vermenize yardımcı olacak ana faktörlerden sadece birisidir. Her ne kadar bunlar ile kilo vermek mümkün olsa da bunları yaparken sıkılıyor olmanız da olası.

Bisiklet sürerek kilo vermek bu nedenle en iyi tercihlerden birisi olacaktır. Sadece kilo vermeniz için değil pek çok faydası ile yaşantınızı farklı bir boyuta taşıyabilecek bir alışkanlıktır. Özellikle 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir spor dalı olması nedeni ile aileniz ile spor yapma şansını da yakalayabilirsiniz.

Psikolojik olarak rahatlamak başta olmak üzere, sürüş rotanızın güzel olması sayesinde kilo vermeye, spor yapmaya daha da motive olabilirsiniz. Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir? Ve bisiklet sürerek nasıl kilo verilir?

bisiklet sürerek kilo vermek

Bisiklet sürerek kilo vermek mümkün müdür?

Bisiklet sürerek nasıl kilo verilir? Aslında sanıldığı kadar zor bir antrenman düzeni bulunmuyor. Sabahları veya akşamüzeri olacak şekilde Bisiklet sürme alışkanlığı kazanmaya başladığınızda kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yarım saat süren ve ortalama engebeli bir arazide yapılan Bisiklet sürüşünün geri dönüşü 500 – 100 Kalori arasında olmaktadır. Seçtiğiniz yol güzergâhında bisikletinizi sürerken düşük viteste kullanmanız daha fazla pedal çevirmenize neden olacaktır.

Pedal sayısının artması gitmek istediğiniz mesafe boyunca daha fazla bacak hareketi demektir. Bu doğrultuda yakacağınız kalori miktarı da artacaktır.

  • Üst baldır kası.
  • Alt bacak kası.
  • Göğüs kası.
  • Sırt kası.
  • Karın kası.

gibi alanlar bisiklet sürüşü sırasında çalışan alanlar. Bisiklet sürerek kilo vermek sadece yağ yakımı olarak değil kas kazanımı olarak da size fayda sağlayacaktır.

bisiklet sürerek kilo vermek

Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir?

Özellikle belirli bir yaştan sonra tercih edilen bisiklet sürme sporu erken tercih edilmesi durumunda ekstra faydalar sağlamakta. Eğlenceli olmasının yanı sıra size sağlayacağı sağlık pozitifliği sayesinde yapacağınız işlerde daha motive olabilir, hali hazırda mücadele ettiğiniz bir hastalık varsa onunla mücadelenizi kolaylaştırır. Peki, Bisiklet sürmenin faydaları nelerdir? Bisiklet sürmek ne kadar faydalı.

Belirli kas gruplarını aktif tutar: Üst bacak, alt bacak, göğüs kası, sırt kası, karın kası, ayak bileği kasları, ön kol gibi alanlardaki kas gruplarını aktif tutan bisiklet. Uzun süreli ve doğru kullanım sonunca bu kasların gelişmesine fayda sağlamakta.

Kalp rahatsızlıklarının önüne geçer: Özellikle geleceğe yatırım yapmak ve kalbini dinç tutmak isteyenlerin tercih ettiği bisiklet sporu, sürekli olarak kalp atışınızı hızlandırır ve oksijen almanızı sağlar. Bu nedenle kalbiniz daha dinç, kanınızdaki oksijen oranı daha yüksek olur.

Eklem ağrılarının önüne geçer: Sürekli olarak eklem ağrısı çeken kişilerin bisiklet ile aktif bir yaşama kavuştuktan sonra bu ağrılardan kurtulduğu gözlemlenmiştir. Bisiklet sürmenin faydaları arasında belki de en önemli olanı budur.

Stres seviyesinde düşüme neden olur: Hali hazırda stres ile dolu bir dönemden geçildiğini düşünürsek bisikletin bunu engelliyor olması oldukça iyi. Her pedal çevirdiğinizde mutluluk hormonu salgılamanıza neden olan bisiklet sayesinde stresten uzak kalabilirsiniz.

Kilo vermek ve kalori yakmak: Bisiklet sürerek kilo vermek mümkün. Kilo verme döneminde sıkılmadan, bir şeyler yaparak ilerlemek isteyenler kesinlikle bisikleti tercih edebilir.

Bisiklet sürmenin faydaları sadece bu saydıklarımız ile de sınırlı değil. Sosyalleşme gibi pek çok alanda fayda sağlayan bisiklet. Yeni arkadaşlıklar kurmanıza, onlarla zaman geçirmenize bununla birlikte içe dönüklüğünüzü kapatmaya da yardımcı olmakta.

bisiklet sürerek kilo vermek

Bisiklet sürerek ne kadar kilo verilir?

Bisiklet sürerek kilo vermek mümkün ancak bisiklet sürerek ne kadar kilo verilir aklınızda soru işaretleri mi var? Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, verebileceğiniz kilo sınırsız ancak ne kadar süre de verebileceğinizi etkileyen farklı durumlar mevcut.

Bisikletinizi süreceğiniz zaman, hız oranı ve rotanın eğimi bunun başında gelen faktörlerden. Daha yavaş ilerler ve pedal sayınızı yüksek tutarsanız normalden fazla atacağınız pedal sayısı kalori yakımınızı fazlalaştıracaktır.

Ortalama yarım saatlik bir sürüş sonrasında 500 ila 1000 Kalori yakmak mümkün. Yarım saat gidiş ve yarım saat geliş şeklinde yapacağınız parkurlar her gün yapmanız ve kalori açıkları oluşturmanız sonrasında ciddi derece kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

İlginizi çekebilir: Spordan Önce Ne Yenir? Enerji Veren Yiyecekler

DMCA.com Protection Status