Ispanaklı Kivili Smoothie Tarifi Nasıl Yapılır?

ıspanaklı kivili smoothie

Ispanaklı kivili smoothie tarifi için kolları sıvayın. Sağlıklı yeşil içecekler son yıllarda hayatımıza detoks yapmak amacıyla girdi. Detoks için doğru içecekler ve doğru içerikler olduğu kesin olan yeşil içeceklerin şu anki kullanım alanı oldukça genişlemiş durumda. Zaman içerisinde detoks amacı şekil değiştirerek bir içecek kültürüne dönüştü. Öyle ki hazır gıdalar içerisinde bulunan katkı maddeleri, koruyucular ve renklendiriciler nedeniyle sağlığını tehlikeye atmak istemeyen ve aynı zamanda lezzetli içecekler tüketmek isteyen kişilerin vazgeçilmezi haline geldi.

ıspanaklı kivili smoothie

Ispanaklı kivili smoothie  gibi içeceklerle yaz aylarında hem serinleyebilir, hem sağlıklı kalabilir hem de zararlı kimyasallardan uzak durabilirsiniz. Ulaşılabilir ve çabucak hazırlanabilir bu içeceği çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Herhangi bir şekilde zararlı etkisi bulunmayan tarifimizde bolca demir, A, B, C, E, K vitaminleriyle; magnezyum, potasyum, demir, çinko gibi mineralleri alarak günlük ihtiyacınız olan tüm bileşenleri bünyenize alırsınız. Bu sayede kalp hastalıkları, mesane ve böbrek taşları, kabızlık, şişkinlik, regl problemleri, iskelet ve kas sistemi sorunları, kolestrol, ülser, tansiyon ve diyabet gibi hastalıklarla mücadelede kuvvetli bir müttefik edinmiş olursunuz.

Ispanaklı kivili smoothie, düşük kalorisi sayesinde formunuzu korur, cildi destekleyen vitamin ve mineraller içerdiği için ise cilt sağlığınız üzerine doğrudan etki ederek yaşlanmayı yavaşlatmanın yanı sıra ton farklılıklarının da üstesinden gelebilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağınız Ispanaklı kivili smootie tarifinin içerisindeki maddeler kandaki oksijen miktarını artıracağından kansızlığın da önüne geçer, vücut ısınızı dengeler. Gebe iseniz de bu içeceği rahatlıkla tüketebilirsiniz. Gebelere sağladığı faydalara gelirsek: ıspanak sayesinde bebeğin sinir sisteminin problemsiz gelişmesine yardımcı olmanın yanında yarık damak rahatsızlığı olasılığını düşürürsünüz. A vitamini bebeğin akciğer gelişiminde doğrudan etkili olduğu için üst ve alt solunum yolları hastalıklarına karşı tedbir almış olursunuz.

ıspanaklı kivili smoothie

Ispanaklı kivili smoothie için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • 2 adet kivi
 • 1 avuç ıspanak
 • 1 adet dondurulmuş muz
 • 1 yemek kaşığı Antep fıstığı
 • 1 çay kaşığı chia tohumu
 • 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

ıspanaklı kivili smoothie

Ispanaklı kivili smoothie nasıl yapılır?

 1. 1 adet muzu dondurucuya atın ve soğuması için orada bir müddet bırakın.
 2. 1 yemek kaşığı Antep fıstığının kabuklarını soyun. Ardından kesme tahtasına alarak bıçak yardımıyla fıstık tanelerini ufaltın.
 3. 2 adet kiviyi yıkayıp kuruladıktan sonra tüylü yüzeyini soyun. Ardından her bir kiviyi kara kare doğrayın. Ardından kivileri mikser kabına ilave edin.
 4. Bir tutam ıspanağı yıkayın, topraklarından arındığından emin olduktan sonra kesme tahtasına alın ve 1 avuç olacak şekilde doğrayın. Ispanakları da mikser kabına ekleyin.
 5. Dondurucuya attığınız muzu çıkarın ve kabuğunu soyduktan sonra halka şeklinde dilimleyin. Muz dilimlerini de miksere ilave edin. Dondurucudan birkaç adet buz karesi alın ve onları da miksere ekleyin. Sonrasında mikseri açın ve tüm malzemeleri birbirine karıştırın.
 6. Karışan malzemeyi bir kaseye dökün. Üzerini 1 çay kaşığı chia tohumu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, doğradığınız Antep fıstıklarıyla süsleyin. Düşük kalorili, katkı maddesi içermeyen, sağlıklı ve besleyici smootieniz hazır.
 7. Afiyet olsun…

 

DMCA.com Protection Status