Diyet Detoks Suyu Tarifi Nasıl Yapılır?

detoks suyu

Diyetinizi kararlı bir şekilde sürdürebilmek istiyorsanız gün içerisinde bol bol enerji takviyesi yapmanız gerekmektedir. Diyet detoks suyu ise vücudunuzun talep ettiği enerjiyi fazlasıyla bünyesinde barındırır.

Detoks Suyu’nun içeriğinde birbirinden kıymetli sebzeler yer aldığı için vücudunuza envaiçeşit mineral ve vitamin alımı yapacaksınız. Ayrıca, detoks suyunun vücudumuzda kolay sindirilebilir olduğu göz önünde bulundurulduğunda; kendinize ne kadar büyük bir iyilik ettiğiniz yine ayan beyan gözler önüne serilmiş olacak.

Zencefil, limon, lime ve nane gibi lif oranı yüksek sebzeleri tüketerek sindirim sisteminize rahat bir nefes aldırmak istiyorsanız diyet detoks suyu tarifi size fazlasıyla iyi gelecek.

Yaklaşık 5 dakika içerisinde hazırlayıp servis edebileceğiniz detoks suyu, kolaylıkla hazırlanabilir olmasından ötürü gün içerisinde kolaylıkla tüketebilirsiniz.

Diyet yapmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken asıl şey, yaptıkları diyetten keyif almaları ve bu diyetin sürdürülebilir olmasıdır. Ancak, çoğu diyet yapan insan buna dikkat etmediği için, bu durumu umursamadığı için diyetten kısa süre içerisinde soğuyup bırakma yolunu tercih eder. Diyetinizi daha verimli hale getirebilmek için gün içerisinde, sizi tok tutacak bol miktarda ürün tüketimi, besin tüketimi yapmanız elzemdir.

Nitekim, ciddi anlamda antioksidan içermesiyle meşhur olan detoks suyu, vücudunuzdaki birikinti haline gelen toksinlere karşı ciddi mücadele edip; daha rahat diyet yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, vücudunuzun istediği mineral ve vitamin yine bu yolla takviye edileceği için rahat bir nefes alabilirsiniz. Şimdi, sizin için hazırladığımız detoks suyu tarifine geçmeden önce, bu suyu hazırlarken ihtiyacınız olan ürünlere bir göz gezdirelim.

detoks suyu

Detoks Suyu için İhtiyacınız Olan Ürünler

  • 1 ila 2 adet orta boy salatalık.
  • Bir demet nanenin üçte biri.
  • 1 parça zencefil. Fazla olmamasına dikkat edin.
  • Yarım adet limon
  • 1 ila 2 tutam karbonat (Karbonatı fazla atmamaya dikkat edin. Eğer karbonatı fazla olacak şekilde kullanırsanız istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. O yüzden, 2 tutamı aşmayacak şekilde karbonat kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.)
  • 5 bardak su

Yukarıdaki ürün listesi hazırlanırken sadece bir kişinin ihtiyacını giderecek şekilde tarif tavsiyesinde bulunulmuştur. Eğer detoks suyunu kendinizden başka kişilere de sunmak istiyorsanız veya sonraki günlerde bu ürünü hazırlamak yerine direkt soğuk olarak tüketme gibi bir fikriniz varsa ürün miktarını doğru orantılı olacak şekilde artırarak üretebilirsiniz. Şimdi, detoks suyunun yapım aşamasına geçelim.

Diyet detoks Suyu Nasıl Yapılır?

  • 5 bardak suyun içerisine iki tutam karbonat atarak karıştırmaya başlayın.
  • Bütün sebzelerinizi bir leğenin içinde veya el yardımıyla mutfak musluğunun önünde suyu israf etmeden yıkayın. Naneleri bir bıçak yardımıyla yapraklarından ayırıp, zencefili küçük küçük doğramaya başlayın.
  • Ardından, bütün malzemeleri suyun içerisine atıp bir kaşık yardımıyla veya başka bir araç-gereçle karıştırmaya başlayın. Detoks suyu iyice kıvamını aldıktan sonra, 15 dakika kadar dinlenmeye bırakın.
  • Detoks suyunu tüketirken, isterseniz suyun içerisindeki sebzeleri alabilirsiniz. İsterseniz, sebzeleri almadan da tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

DMCA.com Protection Status