Ton Balıklı Renkli Salata Tarifi Nasıl Yapılır?

ton balıklı renkli salata

Ton balıklı renkli salata tarifi ile tanışmaya hazır mısınız? Diyet listelerinize dahil etmek için sağlık deposu olduğu kadar lezzetli ve doyurucu da olan bir salata tarifi arayışındaysanız tarifimizi mutlaka denemelisiniz. Salatamızın ton balığı tüketmeyi sevmeyenlerin bile fikrini değiştirebileceğini düşünüyoruz. Diyet beslenmede salata tüketiminin tartışmaya kapalı bir konu olduğunu biliyoruz. Eğer kilo verirken sağlıklı ve dirençli bir bünyeye sahip olmak istiyorsak salataların önemini göz ardı edemeyiz. Bu besinler diyet herhangi bir öğünü oldukça besleyici ve hafif hale getirirler. Kalori açığı oluşturmaya odaklandığımızda da onlardan daha iyi bir seçenek düşünmek zordur.

Mevsim yeşilliklerini, salatalarda kullanacağımız rengarenk sebzeleri yeterli ve dengeli oranlarda tükettiğimizde kilo verme sürecimizi kolaylaştırır ve hızlandırırız. Ancak salataların bizi tok tutma süresi çoğumuzun ortak problemidir. Bu sebeple sebzelerin hafifliğini vaat eden bu tariflerin içine ton balığı gibi doyurucu ve sağlıklı malzemeler dahil etmeyi düşünebiliriz. Böylece hem daha uzun süre tok kalabiliriz hem de besin maddeleri bakımında daha çeşitli beslenmiş oluruz. Öyleyse ton balıklı renkli salata tarifimizin yapım ayrıntılarına geçmeden önce kullanacağımız malzemelerin sağlığınıza ve kilo verme sürecinize katkıları hakkında biraz konuşalım.

ton balıklı renkli salata

Ton Balıklı Yeşil Krep Tarifi Nasıl Yapılır?

Ton balıklı renkli salata ana malzemelerinden birini ton balığı oluşturuyor. Kilo verme sürecinde tüketebileceğimiz en diyet dostu hayvansal besinlerden biri olan ton balığı, süreci kolaylaştırması ve bize değerli besin maddeleri kazandırması bakımından oldukça kıymetli bir gıdadır. Bu besinin kalorisi oldukça düşüktür. Ancak içerdiği besin maddeleri ve doyuruculuğu oldukça iddialıdır. Ton balığı harika bir Omega-3, protein ve mineral kaynağıdır. Bu önemli besin maddeleri de onu forma girmemizde en büyük yardımcılardan biri yapar. Kilo vermeye karar verdiğimizde et tüketimini diyete uygun bir programla, yeterli ve dengeli oranlarda sürdürmek önemli başlıklardandır.

Özellikle bize kalori yüklemesi yapmayan hayvansal gıdaların faydalarından yararlanarak sağlıklı bir şekilde kilo verebiliriz. Ton balığı da zengin besin içeriği sayesinde bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücudumuza direnç kazandıran ve bizi hastalıklardan koruyan besinlerdendir. Kalp ve beyin sağlığımızı destekler, kanser gibi hastalıkların riskini düşürür, kan damarlarınızı güçlendirir ve kan dolaşımını destekleyerek felç riskini engeller. Ton balığının kilo vermemizi sağlayan en önemli özellikleri, kalorisinin düşüklüğünün yanında Omega-3 ve protein bakımından da zengin olmasıdır.

Bu besin maddelerinin yağ yakmamızı destekleme ve vücudumuzda depolanan fazla yağın önüne geçme özellikleri vardır. Tarifimizde pek çok çiğ sebze de kullanıyoruz. Bu sayede ton balığı gibi kilo vermemize yardımcı olan besin maddeleri kazanıyoruz. Bu sebzeler bize bolca lif ve vitamin kazandıracak. Bu sayede sindirim sistemimizin düzenlenmesine yardımcı olabiliriz. Ton balıklı renkli salata yapım aşamasına geçelim mi?

Ton balıklı renkli salata için gerekli malzemeler:

 • 200 gram ton balığı
 • Yarım göbek marul
 • Bir adet domates
 • 100 gram haşlanmış mısır
 • Altı dal yeşil soğan
 • Bir adet yeşil biber
 • Bir adet salatalık
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • Yarım çay bardağı limon suyu
 • Yarım çay kaşığı sarımsak tozu
 • İki dal taze fesleğen
 • Tuz, baharatlar

Not: Bu malzemeler 4 kişilik yemek tarifi için belirlenmiştir. Siz yemek pişireceğiniz kişi sayısına göre malzeme oranlarını değiştirebilirsiniz.

ton balıklı renkli salata

Ton balıklı renkli salata nasıl yapılır?

 1. Yeşillikleri yıkayın ve ince ince doğrayıp salata kasesine alın.
 2. Domates ve salatalığı küp küp doğrayın. Biberi de ince ince dilimleyin ve salata kasesine ekleyin.
 3. Üzerine; mısırı, baharatları, zeytinyağını ve limon suyunu da ekleyin.
 4. Ton balığını küçük parçalara ayırın ve salataya ilave edin. Tüm malzemeleri karıştırın.
 5. Afiyet olsun!

 

DMCA.com Protection Status