Kiraz Sapı Çayı ile Kaybettiğiniz Formunuza Yeniden Kavuşun

kiraz sapı çayı

Kiraz sapı çayı ile eski formunuza kavuşmak ister misiniz? Yeşil çay, beyaz çay, ada çayı ve elma suyu gibi formülleri kullanıp herhangi bir verim alamadıysanız hemen umutsuzluğa sürüklenmenize gerek yok.

Bugün, yaz mevsiminin enfes aromalı kiraz meyvesinden geri kalan kiraz sapları ile yepyeni bir çay hazırlayacaksınız. Hazırlaması oldukça kolay, tadı insana keyif veren; çaydanlıkta kaynamaya başlar başlamaz evin içerisine huzur dolu bir tütsü bırakan bu çay sizi kendinize getirecek.

Yoğun geçen bir günün ardından yorgunluğunuzu atmak için dışarıdaki hazır gıdaya veya paket içeceklere başvurmaktansa; bol miktarda kara çay içmektense, kiraz sapı çayını deneyin. Kiraz sapı; doğası gereği çok fazla lif içerir. Bu liflerin midede kolaylıkla çözünmesi nedeniyle vücudunuzdaki fazla ödemlerden kurtulabilirsiniz. İnsan kilo verme aşamasında üç farklı değer üzerinden test edilir. Bunlar sırasıyla; vücuttaki ödem oranı, vücuttaki yağ oranı ve vücuttaki kas oranı şeklindedir.

Bu çay, tüketen insanlarda doygunluk hissi yarattığı için kilo vermeyi düşünen bireyler için vazgeçilmezdir. Ayrıca, kiraz sapı çayını sadece 15 dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. Hem hazırlama işlemleri sırasında sadece kiraz sapı ile su kullanacağınız göz önünde bulundurulursa, oldukça maliyetsiz bir çaydan söz ettiğimiz direkt anlaşılacaktır.

Bugün, siz değerli okuyucularımıza, enfes aromalı kiraz sapı çayı yapımında izlemeniz gereken adımları ve püf noktalarını anlatacağız. İlk etapta kullanmanız gereken ürünleri listeleyeceğiz, ardından yapım aşamasına geçeceğiz. En son, kiraz sapı çayının şaşırtıcı kalori değerlerini paylaşacağız. Şimdi, kokusuyla insanı büyüleyen kiraz sapı çayı yapımında kullanacağınız ürünleri tanıyalım;

kiraz sapı çayı

Kiraz Sapı Çayı Yapımında İhtiyacınız Olan Malzemeler;

 • 2 su bardağı su (Temiz su kullanımına özen gösterin. Çeşme suyu kullanacak olursanız hem çaydanlığınız kireç tutar hem de bünyeniz bu kireçli sudan epey etkilenebilir. İleride solunum yolu hastalıkları ile boğuşmak istemiyorsanız, eğer imkanınız da varsa temiz su kullanın.)
 • 2 ila 3 tutam kurutulmuş kiraz sapı (Bu miktarı, çay hazırladığınız kişiyi hesaba katarak artırıp azaltabilirsiniz.)

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

 • Kiraz sapı çayından yüksek verim almanız için cezve kullanmanız tavsiye edilir. Elektrikli çaydanlık veya cezve ile pişirmektense ocakta pişirmeyi deneyin. Ateş ile harmanlanan kiraz sapı, aromasını daha fazla hissettirecektir.
 • Cezvenin içerisine 2 bardak temiz su ekleyin.
 • Suyu ekledikten sonra cezvenin içerisine kurutulmuş kiraz saplarını ekleyin.
 • Cezveden kaynama belirtileri gelir gelmez, ocağın altını kısıp cezveyi tezgaha alabilirsiniz.
 • Daha sonra, cezvedeki çayı alırken süzgeç kullanın. Kiraz sapının posası veya başka bir şeyin bardağınıza girmemesi için süzgeç kullanmanız tavsiye edilmektedir.
 • Çayınızı iyice süzdükten sonra mutfağın bir kenarında ılımasını bekleyin.
 • Eğer kiraz sapı çayını tatlandırmak istiyorsanız, sadece çayın aroması ile yetinmek istemiyorsanız, tarçın tozu veya bir çay kaşığı bal kullanabilirsiniz. Diyet yaptığınız gerçeği göz önünde bulundurulursa, şekeri bal gibi doğal ürünlerden elde etmeniz tavsiye edilmektedir.
 • Çayın yoğunluğundan memnun değilseniz, bardağın içerisine birkaç tane kiraz atabilirsiniz.
 • Şimdiden afiyet olsun.

Kiraz Sapı Çayı Kaç Kaloridir?

Kiraz sapı çayının kalori değerlerini duyunca şaşırmanız gayet normal. Çünkü bir bardak-hatta irice bir bardak- kiraz sapı çayı sadece ve sadece 1 kalori değerinde. Yani yok hükmünde diyebiliriz. 1 kaloriyi 2 ila 3 dakika içerisinde sadece kitap okuyarak harcayabilirsiniz. Veya televizyon izlerken harcadığınız kalori bile bu miktardan epey fazla. Hatta hiçbir şey yapmasanız bile, insan vücudu; sürekli olarak hareket halinde olduğu için birkaç dakika içerisinde 1 kaloriden çok daha fazlasını harcamış olacaksınız. Kiraz sapı çayını içtikten sonra mide hareketlerinizin artacağı ve vücuda doygunluk hissi geleceği düşünülürse, kiraz sapı çayı iyi bir tercih olacaktır.

DMCA.com Protection Status