Enerji Veren Bahar Seli İçeceği Tarifi

bahar seli içeceği


Bahar seli içeceği tarifi için hazır mısınız? Diyet yapan bireylerin günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmesi için bugün, enfes aromalı bir içecek tarifi ile karşınızdayız. Bahar seli içeceğinin içerisinde portakal, muz, çilek ve bal gibi envai çeşit ürün bulunuyor. Gün içerisinde gözünüz kararacak gibi olursa, bir bardak bu içecek ile yeniden enerji depolayabilirsiniz.


Diyete yeni başlayan bireylerin sık sık karşılaştığı bu göz kararması, vücudun eski düzenini devam ettirmek istemesiyle yakından ilgilidir. Örneğin, günlük 4 bin kaloriden çok daha fazlasını tüketen bir bireyin vücudu, diyete başlar başlamaz 1.500 kalori üst limitine sabitleneceği için vücut ister istemez daha fazla enerji talep edecektir.

bahar seli içeceği

Vücudunuzun İhtiyacı Olan Enerjiyi Bahar Seliyle Karşılayın

Bu enerji taleplerinin bir dışa vurumu göz kararması olabilir. Genellikle tansiyon düşmesiyle bağdaştırılan göz kararması, aslında vücudun enerji isteğiyle ilgilidir. Bu içecek, bünyesinde bulunan enfes aromalı sebzeler ve malzemelerle birlikte ihtiyacınız olan enerjiyi fazlasıyla karşılamaya yetecektir.

Ayrıca, içeceğin içerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmamasından ötürü iç ferahlığıyla tüketmenizde herhangi bir sakınca yok. Bahar seli içeceğinin kalorisi ise tahmin ettiğiniz gibi öyle yüksek miktar değil. Sadece 55 kalori. Bugün bir kutu kolanın 120 kalori olduğu düşünülürse, 1 litre kolanın 412 kaloriden daha fazla olduğu göz önünde bulundurulursa, 55 kalori değerinde bahar seli içeceği, içeriğindeki ürünlerin sağlıklı olması bir yana, herhangi bir katkı maddesi içermemesi nedeniyle insan sağlığına epey faydalı olacaktır.

Eğer, gün içerisinde veya gün sonunda hissettiğiniz yorgunluğu atmak istiyorsanız bahar seli içeceği tüketebilirsiniz. Sadece 15 dakika içerisinde hazırlayıp servis edeceğiniz bahar seli içeceğiyle birlikte misafirlerinizi cezbedeceksiniz. İlk etapta, bahar seli içeceği yapımında ihtiyacınız olan ürünleri tanıyacağız. Ardından, bahar seli içeceğinin nasıl yapıldığına geçeceğiz ve en son bir bardak ile bir şişe bahar selinin kalori değerlerine ilişkin önemli bilgiler vereceğiz. Şimdi, bahar seli içeceği yapımında kullanacağınız ürünlerden bahsedelim.

İhtiyacınız olan malzemeler;

  • 4 adet iri portakal
  • 2 tane orta boy muz
  • 10 tane çilek
  • 1 çorba kaşığı bal (İçeceğin şekerini hazır şekerlerden elde etmektense baldan elde etmeniz tavsiye edilmektedir.)

Bahar seli içeceği nasıl yapılır?

  • 4 adet iri portakal ile 2 tane orta boy muzu kabuğundan ayırın. 10 tane çileği bir bıçak yardımıyla israf etmeyecek şekilde temizleyin. Sonra, meyvelerinizi mutfak robotu ile suyunu çıkarıncaya kadar çekin. En son, bahar seli içeceğinin aromasını tatlandırmak için bir çorba kaşığı bal ilave edin ve karıştırmaya başlayın.
  • Eğer, içeceğinizi tatlı olarak değil de ekşi olarak tüketmek istiyorsanız, bir çorba kaşığı bal yerine taze mandalina veya limon kullanabilirsiniz.
  • Daha farklı bir aroma elde etmek için üzüm ve elmayı da robottan geçirip bahar seli sürahisine katabilirsiniz. Sonra içeceğiniz iyice homojen bir hal alana kadar karıştırın.
  • Bahar seli içeceğini günün herhangi bir saatinde, dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Bahar seli içeceğinin kalorisi ne kadar?

Bir bardak bahar seli içeceğinin 55 kalori olduğu düşünülüyor. Aslında bu kadar çok meyve içeren bir ürünün 55 kalori olması anlaşılır olmayabilir ancak uluslararası standartlara göre belirlenen hesaplamalara göre, bir bardak bahar seli içeceğinin 55 kilo olduğu saptanmıştır. Bir şişe bahar seli içeceği ise toplam 150 kalori civarındadır. Bahar seli içeceğini hazırlarken daha fazla ürün kullanmak isterseniz veya içeceği hazırlarken bal yerine hazır şeker kullanırsanız kalori değeri de otomatik bir şekilde artabilir. Bir kutu kolanın 120 kalori olduğu düşünülünce -ki içerisinde ne olduğu tamamen belirsiz, tamamen sağlıksız-, 1 litre kolanın 450 kalori olduğu hesaba katılırsa, evde hazırlayacağınız bahar seli içeceğinin 55 kalori olması gayet kabul edilebilir.

DMCA.com Protection Status