Elmalı Kırmızı Lahana Tarifi Nasıl Yapılır?

elmalı kırmızı lahana

Elmalı kırmızı lahana tarifi için kollarınızı sıvayın. Ara soğuk, ana öğün olarak tüketebileceğiniz elmalı kırmızı lahana ile vücudunuza karşı hiç azımsanmayacak derecede büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Kırmızı lahananın Alzheimer türevi kalıtsal hastalıklara iyi gelmesi, neredeyse yok denecek kadar az kalori içermesi nedeniyle, diyet yapan insanların son derece sevdiği bir diyet türü olma özelliğini koruyor.

Diyet yapan bireylerin gün içerisinde kalorisi oldukça düşük ürünlere, yemeklere, besinlere yönelmelerinin ardında yatan en temel motivasyon; günlük tüketim hacminin 1.500 kalori ile sınırlandırılmış olmasıdır. Kilo vermek için en üst kalori hacminin bu rakamlarla belirlenmesi süreci, birkaç diyetisyenin bir araya gelerek ortak kanaat sonucu vardıkları bir şey değil; aksine, laboratuvar ortamında yapılan onlarca test ile işlenir. Yani, bir insanın günlük 1.500 kalori tüketimi yaparak vücut fonksiyonlarını başarılı bir şekilde sürdürebileceği birden fazla defa olmak üzere saptanmıştır.

Zaten, formunuzu yakaladığınızda ve bu formu sürdürmek istediğinizde en fazla 2.000 ve 2.500 kalori bandına çıkabileceksiniz. Eskisi gibi günlük 3 bin kalori ve daha fazlasını tüketecek olursanız yeniden kilo almaya başlarsınız. 3 ayda verdiğiniz kiloları 6 ay içerisinde, sırf bu yüzden geri alabilmeniz gayet mümkün. Eğer, bu tip olumsuzluklarla karşılaşmak istemiyorsanız uygulamış olduğunuz mevcut diyet programını bütün bir ömre yaymanız tavsiye ediliyor. Şimdi, eğer kendinizi hazır hissediyorsanız, elmalı kırmızı lahana yaparken ihtiyacınız olan malzemelere bir göz atabiliriz.

elmalı kırmızı lahana

Kırmızı Lahana Faydaları Nelerdir?

Elmalı Kırmızı Lahana Yapımında Kullanılan Malzemeler

 • 1 tane küçük olmayan, çok fazla büyükte olmayan taze kırmızı lahana
 • 1 tane ince kıyılmış taze soğan
 • 1 çorba kaşığı tereyağı
 • 1 tane irice seçilmiş taze kırmızı elma
 • Taze dövülmüş 2 diş sarımsak
 • 2 tane defne yaprağı
 • 5 tane kakule
 • Bir ila iki tutam muskat
 • Birkaç tutam tuz, karabiber, 100 mililitre su

sotelenmiş mor lahana salatası

Elmalı Kırmızı Lahana Nasıl Yapılır?

 1. Kırmızı lahanayı iyice yıkamaya özen gösterin. Yaprak aralarında çamur, toprak, çakıl gibi unsurlara rast gelebilirsiniz. Bu tür şeylerle karşılaşmamak için iyice ovalayın.
 2. Kırmızı lahanayı iyice temizledikten sonra kırmızı lahanayı bir bıçakla ikiye bölüp ince ince dilimlemeye başlayın.
 3. Elmayı soyup rendeleyin. Kakuleyi de temizledikten sonra doğrayabilirsiniz.
 4. Bu işlemler devam ederken, ocağın bir köşesinde tereyağı ile soğanları soteleyebilirsiniz.
 5. Daha sonra tavaya kırmızı lahana ve sarımsağı da ilave edip karıştırmaya başlayın. 7-8 dakika kadar pişirmeye devam edin.
 6. En son, elma rendesi, defne yaprağı ve diğer baharatları ekleyin.
 7. Kırmızı lahana kendini bırakana kadar pişirmeye devam edin. Bu işlem, 30 ila 35 dakika sürebilir.
 8. Eğer su iyice çekilmişse, su ilave edebilirsiniz.
 9. Yemek iyice piştikten sonra servis tabağına alıp dilediğiniz gibi sunabilirsiniz. İşin sunum boyutunda sizin maharetleriniz konuşacak.
 10. Şimdiden afiyet olsun.

DMCA.com Protection Status