Zayıflama Hikayem: 3 Ayda 19 Kilo Verdim!

Zayıflama Hikayem: 3 Ayda 19 Kilo Verdim!

Düzenleme: Birçok kişi uzaktan diyeti hangi site üzerinden yaptığıma dair mesajlar atmış. https://onlinediyetim.com adresini kullandım.

Hayatım boyunca balık etli denebilecek biriydim. Çevremdeki birçok insan güzel olduğumu ve kilonun bana yakıştığını söylerdi. Bu yüzden bunu hiç dert etmezdim. İstediğim gibi yer, içer ve hareketsiz yaşamıma devam ederdim. Ancak kilo almak bir günde gerçekleşen bir şey değil. 1 ayda fark etmeseniz bile yıllar içinde ne kadar çok kilo aldığınızı görünce küçük bir şok geçirebiliyorsunuz.

Benim için bu süreç bir video ile başladı. Kendi fotoğraflarımı ve videomu çekmeyi ve izlemeyi her kilolu insan gibi bende sevmem. Uzun zamandır tartılmadığım ve aynada kendimle karşılaşmamak için çaba harcadığım için ne kadar kilo aldığımın farkında değildim. Ancak arkadaşımın çektiği bir videoyu izlediğimde sanki tüm dünya başıma yıkıldı. O sürede bir cafedeydik ve hemen bir eczaneye girip kaç kilo olduğumu öğrenmek istedim. 96 kilo olmuştum. Yani balık etli seviyesini de geçerek balık etli denemeyecek kadar kilolu olma noktasına gelmiştim. Eşim, ablam, annem kısacası beni seven herkes aslında güzel olduğumu söyleseler de ben bunun gerçek olduğuna inanmıyordum.

Aslında beni asıl korkutan şey kilolu olmam değildi. Daha fazla kilo alabileceğim gerçeğiydi. 100 kilonun üzerine çıkarsam sağlık sorunlarımın da başlayacağı gibi düşünceler bende büyük bir korkuya sebep oldu. İşte o an daha fazla kilo almayacağıma ve zayıflamaya dair kendi kendime bir söz vererek zayıflama sürecinin en önemli aşamasına geçtim. Uzun süre nasıl bir diyet yapacağımı araştırarak ve doğru yöntemi bulmaya çalışarak araştırma yaptım.

Aristo Diyeti ile Tanışma

İnternette yaptığım araştırmalardan sonra Dr. Gönül Ateşsaçan’ı keşfettim. Kendisiyle kilo veren ve tavsiye eden bir sürü insan gördüm. Ayrıca Aristo diyeti üzerine konuştuğu televizyon programlarını seyrettim.  “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabının da yazarıymış, aç kalmadan ilk ay kilonuzun %10’unu verebileceğinizi söylüyor. Aç kalmadan kilo verebileceğimi düşünmek başlangıçta inanması zor bir şeydi. Ama benim asıl sorunum da aç kalmaya tahammülümün olmamasıydı zaten. Gönül hanımın kliniğini arayarak diyet seçenekleri ile ilgili bilgi aldım.  Saçlarımdan ufak bir tutam göndermem gerekiyormuş, böylece test yapılarak neden kilo aldığımı ve neden kilo veremediğimi öğreniyormuşuz ve buna uygun bir Aristo diyeti hazırlanıyormuş. (Açıkçası hemen rastgele bir diyet listesi yollamamaları güven verici oldu) Hem vücudum ile ilgili bilgim olur, ne yiyip ne yememem gerektiğini öğrenirim hem de kilo verebilirim diye düşündüm ve Aristo diyetini denemeye karar verdim. Aristo Diyeti Süreci

Saç testinin sonuçları çıktığında neden kilo aldığım ve kilo vermemin neden zor olduğu üzerine bir konuşma yaptık. Çok fazla şeker ve karbonhidrat tüketmek metabolizmamı oldukça yavaşlatmıştı. Çünkü ben kahvaltıda patates kızartması, börekler, hamur kızartmaları yiyen biriydim. Böyle beslenmenin bir gün bir rahatsızlığa sebep olacağını bilsem de kendimi durduramıyordum. Neredeyse hareketsiz bir yaşam sürdüğüm, yaşam tarzım gibi birçok detay da ortaya çıkınca bana özel bir diyet programı hazırlanma aşamasına geçildi. Aslında sebze tüketmekle ilgili herhangi bir sorunum yoktu. Ama hayvansal ürünleri tüketmemek konusunda biraz ikilemdeydim. Ancak Gönül hanım, bu listeyi uyguladığımda hayvansal ürünleri aramayacağımı söyleyince ona güvendim.

Listemde gerçekten çok fazla şey vardı. Hatta bunları yersem kilo alır mıyım diye bile düşündüm. Yani aç kalmanın imkansız olduğu bir diyet listesiydi bu. Patatesi çok sevdiğim için kahvaltıda patates salatası yiyebileceğimi görünce çok sevinmiştim. Bu diyet listesini 10 gün boyunca eksiksiz uyguladım. Başlangıçta peynir, süt tüketme isteğim olsa da zamanla bitkisel sütler ve kuru yemişler tüketerek bu açığı kapattım. Artık gerçekten hayvansal ürün aramıyordum. Özellikle öğlen ve akşam yemeklerinde bakliyat ve sebze yemekleriyle o kadar çok doyuyordum ki gözüm başka bir şey görmek istemiyordu. Normalde yemek yedikten 1 saat sonra karnım kazınmaya başlardı. Ama bu diyet listesini uygularken 3-4 saat boyunca hiç acıkmadığımı fark ettim. Daha iyi uyumaya ve kendimi daha hafif hissetmeye başladım. Hem enerjik hem de hafif hissedince yürüyüş yapmak da daha kolay hale geldi. Bol bol su içiyor, diyet listemi eksiksiz uyguluyor ve her gün düzenli olarak yürüyordum.

Eşim bu kadar istikrarlı olmama her gün şaşırsa da bunu yapmayı kafama koymuştum. Online diyet yapmak aslında bu süreci çok daha rahat geçirmeme sebep oldu. Bana bir diyet asistanı atandı (Cemre hanıma buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum)  istediğim zaman iletişime geçebilmek, aklıma takılanı sorabilmek ya da dışarıda yemem gerektiği zaman tavsiye alabilmek bana çok iyi geldi. Bazen zorlandığımı hissettiğim anlar oldu, bu anların birinde diyet asistanım bana tam 5 kere whatsappdan yazdı ve motivasyonumu tazeledi, bunu bir iş gibi yapmadı ve bana arkadaş oldu. Bu süreçte yalnız olmadığımı görmek o kadar güzel ve tarifsiz bir duygu ki diyeti bırakmanız, motivasyonunuzu yitirmeniz mümkün değil.

Aristo Diyetinde İlk Ay

Her hafta ayrı bir diyet programı gönderiliyor. Eğer isterseniz yemek tarifleri de iletiyorlar, bunlar hem doyurucu, hem lezzetli hem de listenizde olan gıdalardan oluşuyor.  İlk hafta vücudumun alışmaya başladığını hissettim, bu alışma sürecinden sonra hiç zorlanma olmadan günler ve haftalar geçiyor. Sık sık ve günlük tartılmayı bıraktım, Her hafta kilo vermeye devam ettim. İşin ilginci bu süreçte gerçekten zorlanmadım ve çok mutlu ve keyifli bir süreç geçirdim. 4. haftanın sonunda tabi ki kaç kilo verdiğimi merak ediyordum ama açıkçası aynadaki değişiklik bana tartıdan çok daha önemli geliyordu. Gözle görülür bir şekilde kilo vermiştim. Peki kaç kilo verdim? Aristo Diyeti yaptığım 4. haftanın sonunda 96 kilodan 88.2’a düştüm :))

Sonucu hem aynada hem tartı da görmek o kadar güzel bir duygu ki hayatım boyunca aristo diyetine devam edebilirim gibi geliyor. Çünkü artık diyet olmaktan çıktı ve yaşam tarzı haline geldi. Aslında bu programda  hayatınızın geri kalanında nasıl beslenmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Gönül hanım sizin vücudunuzu tanımanızı sağlıyor. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim.  İlk ay böyle geçti. Paketimi 3 aylık olarak uzattım + 2 ayım daha kaldı, önümüzdeki günlerde yazıyı tekrar güncelleyeceğim. şimdilik görüşürüz!


Aristo Diyeti 2. Ay Sonuçlarım

Herkese merhaba!!! Arkadaşlar inanamayacaksınız ama 7,5 kilo daha verdim ve 88.2’den 80.7 kiloya düştüm. Diyet süreci aynen devam ediyor, çok ilgililer ve yardımcı oluyorlar, benim için ise her şey çok daha kolay ve keyifli olmaya başladı. Sonuçları gördüğünüzde zaten durmak istemiyorsunuz, her gün çok daha enerjik ve hafif uyanıyorum. Arkadaşlar biz yıllarca kendimize ne yapmışız böyle? Hemen kilo vermeye başlayın. Her şeyden önce hayat enerjim, ruhum ve duygularım değişti. Bununla yıllarca neden yaşamışım? kendime bunu neden yapmışım? şimdi bunları sorguluyorum. Bence sizinde sorgulamaya başlamanızın zamanı geldi. Sadece kilo vermiyorum resmen yeniden doğuyorum ve çok mutluyum.  1 ay daha devam ediyor paketim ama ben şimdiden bile ne yemem gerektiğini öğrendim, paketim bittikten sonra da böyle beslenmeye devam edeceğim. Teşekkürler Gönül hanım! teşekkürler aristo diyeti!


Aristo Diyeti 3. Ay Sonuçları

Zayıflama Hikayem: 3 Ayda 19 Kilo Verdim!

Tekrar merhaba! 3. ayın bitmesi ile birlikte tekrar tartıya çıktım. En son tartıldığımda (geçen ay) 80.7 kiloydum, 77.2 kiloya düştüm! Kilo olarak tam istediğim yere gelmiş oldum ama bu beslenme şeklini asla değiştirmeyi düşünmüyorum. Kilo vermek veya kiloyu korumak için değil. Bu şekilde gerçekten çok mutluyum. Enerjim geri döndü! Eskiden hemen yorulduğum işlerde artık hiç yorulmuyorum. Sanki yeni bir hayata başlamış gibiyim. 3 Ayda tam 19 Kilo verdim! Dr. Gönül Ateşsaçan ve ekibine tekrar tekrar teşekkür ederim!

Düzenleme: Birçok kişi uzaktan diyeti hangi site üzerinden yaptığıma dair mesajlar atmış. https://onlinediyetim.com adresini kullandım.

DMCA.com Protection Status