Metabolizma Hızlandıran Muz Diyeti Listesi

muz diyeti listesi

Muz diyeti listesi ile metabolizmanızı hızlandırarak hızlı bir şekilde kilo verebileceğinizi biliyor musunuz? Muz diyeti, şok diyetlerden biridir. Bunun gibi şok diyetler kısa süreliğine uygulanır. Ödemin ve toksinlerin atılması, metabolizmanın hızlanmasıyla birlikte birkaç kilo kaybetmek mümkündür. Eğer hızlıca kilo vermeniz gerekiyorsa, katılacağınız bir davette şık bir elbise giyecekseniz ve ince görünmek istiyorsanız kısa süreli muz diyeti yapabilirsiniz. Muz diyeti listesi ile incelebilir ve kendinizi çok daha hafif hissedebilirsiniz. Ancak etkili ve kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Muz diyetinin en önemli özelliği muzun lif ve protein açısından zengin olmasıyla birlikte metabolizmayı hızlandırmasıdır. Muz tok tutar ve enerji verir. Vitamin ve mineral açısından da oldukça zengin bir meyve olduğu için bu diyet süresince güçsüz düşmezsiniz. Lif, protein, potasyum, sodyum, magnezyum, E, A, K ve C vitaminleri içeren muz sindirimi kolaylaştırarak şişkinliği yok eder. Bu açıdan bakıldığında zayıflamak için ideal besinlerden biridir.

muz diyeti listesi

Muz diyeti nasıl yapılır?

Lif bakımından zengin olan muz, diğer meyvelere göre çok daha doyurucudur ve uzun süre tok tutar. Muzun %74’ü sudur. Muz aynı zamanda karbonhidrat da içerdiği için gün içinde enerjik olmanızı sağlar. Muz tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Muz diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta listenin dışına çıkmamaktır. Bu diyeti en fazla 3 gün yapmalısınız. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz varsa bu tür diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Tek bir besine odaklanılan şok diyetleri 3 ile 7 gün arasında uygulamak gerekir. Daha fazla uygularsanız bazı sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Muz diyetinin asıl amacı hızlı bir şekilde kilo verilmesini sağlamaktır. Tek bir besine odaklanılan diyetlerde yalnızca o b esini tüketmek gerekmez. Muz ile birlikte diğer sağlıklı yiyecekleri tüketebilirsiniz. Aç kalmadan, kendinizi zora sokmadan 3 günde ödemden ve toksinlerden arınarak kendinizi çok daha ince ve hafif hissedebilirsiniz.

Muz diyetini uygularken en geç 7’de akşam yemeğini yemiş olmalısınız. Kahvaltıda çay ya da kahve gibi kafein içeren içecekler tüketmemelisiniz. Tıpkı diğer diyetlerde oluğu gibi bu diyeti uygularken de uyku düzeninize dikkat edin. Günde 8 saatten az uyumamaya özen gösterin. Muz diyeti yaptığınız süre boyunca alkol tüketmeyin. Şekerli besinler, işlenmiş gıdalar, abur cubur ve hamur işlerini kesinlikle yemeyin. Günde 2 litre su içmeye özen gösterin. Muz diyetini en fazla 3 gün uygulayın.

Muz diyeti kimler için uygun değildir?

  • Şeker hastaları
  • Böbrek hastaları
  • Hamileler
  • Emziren anneler

Muz diyetini eksiksiz bir şekilde uygularsanız metabolizmanız hızlanır. Lif içeriğinden dolayı bu süre boyunca sindirim sisteminiz rahatlar. Akşam yemeğini en geç 7’de yeme alışkanlığı sürdürerek çok daha hızlı kilo verebilirsiniz. Muzun zengin besin içeriğinden faydalanarak daha sağlıklı olabilirsiniz. Muz aynı zamanda seratonin yani mutluluk hormonu salgılanmasını sağlar. Bunun gibi şok diyetler vücuttaki toksinlerin ve ödemin atılması için birebirdir.

3 günlük örnek muz diyeti listesi

Uyanır uyanmaz: 1 bardak limonlu ılık su

Kahvaltı

2 tane orta boy muz

1 bardak yarım yağlı süt

Ara öğün

1 bardak yeşil çay

Yarım orta boy muz

Öğle

Mevsim salatası

Yarım orta boy muz

Ara öğün

1 bardak yeşil çay

Yarım orta boy muz

Akşam

Yağsız mevsim salatası

Yarım orta boy muz

Ara öğün (21:00)

1 tane muz ve 1 su bardağı süt

DMCA.com Protection Status