Diyette Tüketilebilecek Düşük Kalorili Meyveler Nelerdir?

düşük kalorili meyveler

Diyet yaparken gönül rahatlığıyla tüketilebilecek düşük kalorili meyveler listesini sizin için hazırladık. Meyveler, şeker içerdiği için kilo verme sürecinde tüketim miktarını sınırlandırmak gerekebilir. Ancak unutmamak gerekir ki meyvelerde bulunan şeker doğaldır. Vücudun enerji ihtiyacını meyveler yoluyla karşılayabilirsiniz. Ancak günlük olarak almanız gereken kalori miktarını aşmamak için düşük kalorili meyveler tüketebilirsiniz. Peki bu meyveler hangileridir?

İşte düşük kalorili meyveler listesi!

düşük kalorili meyveler

Greyfurt

Diyet yaparken tüketilebilecek en düşük kalorili meyvelerden biri greyfurttur. 100 gram greyfurt 41 kalori içerir. Greyfurt aynı zamanda metabolizmayı ve yağ yakımını da hızlandırır. C vitamini bakımından zengin olduğu için diyet sürecinde vücut direncini de arttırır.

Greyfurt Faydaları Nelerdir? Greyfurt Meyvesinin 9 Faydası

Ananas

100 gram ananas 52 kaloridir. Ananas, bromelain içerdiği için ödemden arındırma konusunda son derece etkilidir. Vücudunuz fazla ödem tutuyorsa diyetinizde bol bol ananas tüketebilirsiniz.

Ananasın Faydaları ve Besin Değerleri Nedir?

Yaban mersini

Vitamin ve minerallerin yanı sıra antioksidanlar bakımından da zengin olan yaban mersini de diyet dostudur. 100 gram yaban mersini 44 kaloridir. Her türlü diyet tatlı tarifinde ya da smoothielerde kullanabilirsiniz.

Yaban Mersini Faydaları Nelerdir? Yaban Mersini Besin Değeri

Elma

Diyetlerde en sık tüketilen meyvelerden biri de almadır. C ve B vitamini bakımından zengin olmasının yanı sıra lif açısından da zengindir. Düşük kalorili meyveler arasında yer almasının yanı sıra lif içerdiği sayesinde uzun süre tok tutar. Ara öğünler için tam bir kurtarıcıdır.

Yeşil Elma Kaç Kalori? Yeşil Elmanın 13 Faydası

düşük kalorili meyveler

Nar

Antioksidan kaynağı bir meyve olan nar da düşük kalorilidir. 100 gram nar 61 kaloridir. Sağlık için faydalı olmasının yanı sıra metabolizmayı da hızlandırarak yağ yakılmasını kolaylaştırır.

Narın Faydaları Nelerdir? Nar Neye İyi Gelir?

Mango

C vitamini açısından zengin olmasıyla bilinen mango da düşük kalorili meyvelerden biridir. 100 gram mango 60 kalori içerir.

Çilek

En sevilen yaz meyvelerinden biri olan çilek de son derece düşük kalorilidir. Glisemik indeksi de düşük olduğu için kan şekerini dengede tutar. 100 gram çilek 26 kalori içerir.

Çilek Faydaları Nelerdir? Çilek Besin Değerleri

düşük kalorili meyveler

Limon

C vitamini kaynağı limon, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra diyeti de kolaylaştırır. Toksinlerden ve ödemden arındırarak kilo verme hızını arttırır. 100 gram limon 27 kaloridir.

Limonun Faydaları Nelerdir? Evlerin Olmazsa Olmazı Limon

Karpuz

Yüksek su oranına sahip olan karpuz da son derece düşük kalorilidir. 100 gram karpuz 19 kaloridir. Aynı zamanda likopen içerdiği için kolesterolü ve kan basıncını dengeleme konusunda son derece etkilidir.

Karpuzun Faydaları ve Besin Değerleri Nedir?

Kavun

Bir diğer su oranı yüksek meyve de kavundur. Düşük kalorili meyveler arasında yer alan kavunun 100 gramında 48 kalori vardır. Kavun aynı zamanda A ve C vitaminleri açısından da zengindir.

Kavunun Faydaları Ve Besin Değerleri Nelerdir?

 

DMCA.com Protection Status